Család-és Gyermekjóléti Szolgálat, mely ellátja a Szociális Törvény 64§.-ban
meghatározott és a Gyermekvédelmi törvény 39§.-ban valamint a 40§.-ban
szabályozott feladatokat.
A szolgáltatásokat a kerületünkben állandó lakcímmel vagy tartózkodási hellyel rendelkező, illetve életvitelszerűen a kerületben élő lakosok vehetik igénybe.
A Szolgálat feladata a családban jelentkező funkcionális nehézségek, szociális vagy mentálhigiénés, gyermeknevelési problémák és hiányosságok káros hatásainak enyhítése, krízishelyzet miatt segítségre szoruló személyek, családok számára a krízishelyzet megszüntetése, valamint az életvezetési képesség megőrzése céljából nyújtott szolgáltatás.
Az alapellátásnak hozzá kell járulnia a család működőképességének hatékonyabbá tételéhez, a gyermek testi, értelmi, érzelmi és erkölcsi fejlődésének, jólétének, a családban történő nevelésének elősegítéséhez.
A szolgálat a feladatait tájékoztatás nyújtásával, tanácsadással, szociális segítőmunkával, valamint más személy, illetve szervezet által nyújtott szolgáltatások, ellátások közvetítésével látja el.
Feladataink
- segítséget nyújtani a szolgáltatást igénybe vevők ügyeinek hatékony intézéséhez,
- tájékoztatást nyújtani a gyermeki jogokról és a gyermek fejlődését biztosító támogatásokról,
- családtervezési, pszichológiai, nevelési, szociális, életvezetési, egészségügyi, mentálhigiénés illetve a káros szenvedélyek megelőzését célzó tanácsadást nyújt, vagy az ezekhez való hozzájutást megszervezi,
- válsághelyzetben lévő várandós anya támogatása, segítése, tanácsokkal való ellátása,
- hivatalos ügyek intézésének segítése,
- szociális munkával a családban jelentkező működési zavarok megoldásának elősegítése és a gyermek problémáinak rendezése,
- családi konfliktusok megoldásának elősegítése, különösen a válás, a gyermekelhelyezés és a kapcsolattartás esetében,
- anyagi nehézségekkel küzdők számára a pénzbeli, természetbeni ellátásokhoz, továbbá a szociális szolgáltatásokhoz való hozzájutás megszervezése,
- szabadidős, közösségi és közösségfejlesztő programok szervezése, valamint egyéni és csoportos készségfejlesztés,
- tartós munkanélküliek, fiatal munkanélküliek részére tanácsadás nyújtása,
- a fogyatékossággal élők, a krónikus betegek, a szenvedélybetegek, a pszichiátriai betegek, a kábítószer-problémával küzdők, illetve egyéb szociálisan rászorult személyek és családtagjaik részére tanácsadás nyújtása,
- adósságterhekkel és lakhatási problémákkal küzdők részére tanácsadás nyújtása,
- kríziskezelés, krízishelyzet megszüntetése, valamint az életvezetési képesség megőrzése céljából nyújtott szolgáltatás,
- közreműködés az adományok célzott és ellenőrzött elosztásában.
Cím: 1193 Budapest Táncsics Mihály u. 7.
Telefon: 061-282-6512, 061-348-0800
Mobil: 0670-609-0043, 0670-577-9272,0670-368-9297,0620-203-9119
Email: csaladsegitok@szocialiscentrum.kispest.hu
Nyitvatartás:
Hétfő, Kedd, Szerda, Csütörtök: 8:00-16:30
Péntek: zárva
Szakmai vezető: Sármai Kornél
Ügyfeleinknek nyújtott szolgáltatásaink:
Adósságkezelési tanácsadás
Intézményünkben 2004. március óta adósságkezelési tanácsadás működik. A tanácsadást azok az életvitelszerűen a kerületben élő, szociálisan rászoruló családok vehetik igénybe, akik lakhatási kiadásokkal kapcsolatos hátralékot halmoztak fel az általuk lakott önkormányzati vagy saját tulajdonú ingatlanjukban. A közüzemi díjtartozásokra – a hátralék típusától függően – két támogatási forma igénybevétele lehetséges:
Adósságcsökkentési támogatás igényelhető vezetékes áram- és gázdíj tartozásra, önkormányzat felé fizetendő lakbérhátralék kifizetésére és távhő-szolgáltatási díjtartozásra.
A Hálózat Alapítvány támogatása iránti kérelem nyújtható be víz-csatorna- és szemétdíj tartozásra, valamint távhő-szolgáltatási díjhátralékra.
Mindkét támogatási forma csak meghatározott jogosultsági feltételek teljesülése esetén vehető igénybe és kizárólag Intézményünkön keresztül igényelhető. Amennyiben Ön segítséget szeretne kérni a felhalmozódott lakhatási kiadásokhoz kapcsolódó hátralékai rendezéséhez, kérjük, keresse fel Központunkat.
Foglalkoztatással kapcsolatos szolgáltatásaink:
1. Állásklub
Kinek tudunk segíteni?
- Annak a kispesti lakosnak, aki a Kispesti Szociális Szolgáltató Centrum nyilvántartásában szerepel.
- Nem rendelkezik otthon számítógéppel és/vagy nincs felhasználói szintű számítógépes ismerete, ezért fényképes önéletrajzát egyedül nem tudja elkészíteni.
- Nincs internet hozzáférése, ezért nem elérhetőek számára a munkáltatók által megosztott friss álláshirdetések, munkakereső portálok.
- Nem rendelkezik e-mail fiókkal, ezért nem tud interneten keresztül álláshirdetésekre jelentkezni.
- Nincs lehetősége otthonról munkavállalás céljából telefonálni.
Miben és hogyan tudunk segíteni?
- Fényképes önéletrajzot készítünk, amit szükség szerint ki is nyomtatunk és a saját e-mail címére továbbítunk.
- Ha igény van rá, elkészítjük portfolióját, mellyel konkrét állásokat pályázhat meg a Zuglói Családsegítő Szolgálat Állás- Les Munkaközvetítő Iroda által megküldött, hetente frissülő álláslistájából.
- Megtekintheti a Munkaügyi Központ aktuális állásajánlatait.
- Lehetősége van interneten keresztül (önállóan, vagy kolléga segítségével) álláskereső oldalakra regisztrálni, a különböző munkakereső portálokat átböngészni (ha igény van rá, elkészítjük e-mail fiókját, mely leegyszerűsíti a kapcsolatfelvételt leendő munkaadójával).
- Intézményi telefonunk rendelkezésére áll, amennyiben munkavállalás céljából telefonálna.
Hol és mikor tudunk segíteni?
A 1191 Budapest, Dobó Katica u.18.sz. alatt található Forrásház Gondozási Központban. Csütörtökönként 9:00-12:00-ig ELŐZETES BEJELENTKEZÉS alapján, melyhez minden esetben kérje családsegítője vagy esetmenedzsere segítségét.
2. Egyéni munkavállalási tanácsadás
A Kispesti Szociális Szolgáltató Centrum munkavállalási tanácsadói egyéni munkavállalási tanácsadást biztosítanak Kispesten életvitelszerűen élő munkanélküliek, munkát keresők számára. A szolgáltatás igénybe vételének feltétele, hogy a kerületben élő együttműködjön a szolgálat szakembereivel. Amennyiben Ön segítséget szeretne kérni foglalkoztatási helyzetének javításában, kérjük, keresse fel Központunkat személyesen illetve az albbi telefonszámokon:
Telefon: 061-282:6512
Mobil: 0670-368-9295, 0670-362-5781
Email: allasklub@szocialiscentrum.kispest.hu
3. Pályaválasztási tanácsadás
A Kispesti Szociális Szolgáltató Centrum szakembere az intézmény nyilvántartásában szereplő diákoknak, iskolaválasztás előtt álló fiataloknak egyéni pályaválasztási és pályakorrekciós tanácsadást nyújt.
Amennyiben a szolgáltatással kapcsolatban kérdése van, keresse meg Központunkat személyesen vagy az alábbi telefonszámok egyikén:
Telefon: 061-282-6512
Mobil: 0670-362-5781
Email: allasklub@szocialiscentrum.kispest.hu
Apró Talpak Játszóház
Apró Talpak Játszóházunk heti két alkalommal, hétfőn és szerdán 9 órától 13 óráig várja a szociálisan rászoruló, hátrányos helyzetű, 0-6 éves gyermeket nevelő, Központunk által gondozott családjainkat.
A jól felszerelt, fejlesztő játékokkal, mozgásfejlesztő eszközökkel kialakított játéktér kiváló közeg arra, hogy a gyermekek megfelelő környezetben játszhassanak, képességeiket kibontakozhassák. Szakembereink figyelemmel kísérik a családokat, a fejlődésben bármilyen téren megkésett gyermekről jeleznek szülőnek, családsegítőnek, de a tehetségek gondozását is előtérbe helyezik. A játszóház kiemelt célja: az integráció jegyében segíteni ügyfeleinket a szülői szerepek megerősítésében, cél a gyermekek egészséges életre nevelése.
Programokkal színestjük a játszóházas napokat: pl. közös éneklés, kézműves tevékenységek, kötetlen beszélgetések, gyermekneveléssel, családi élettel kapcsolatos tanácsadások gazdagítják szolgáltatásunkat.
Amennyiben érdeklődik Játszóházunk iránt, kérem, keresse fel Központunkat személyesen illetve telefonon.
Telefon: 061-347-0040, 061-282-6512
Email: csaladsegitok@szocialiscentrum.kispest.hu
Élelmiszerbank
A rászoruló családoknak hetente, kedden és csütörtökön a Kispesti Szociális Szolgáltató Centrum Táncsics utcai telephelyén, pénteken pedig a Forrásházban osztják azokat az élelmiszercsomagokat, amelyeket a Szolgáltató Centrum a Kőbánya-Kispesti Tescóból kap a Magyar Élelmiszerbank Egyesület közvetítésével. Ezek az áruk élelmiszermentésből származnak, vagyis az áruházláncok feleslegessé vált áruit kapják meg az ügyfelek.
Ruhaadomány
Feleslegessé vált ruhákat, adományokat is szívesen fogadunk. Első körben rászorultság alapján, családgondozó segítségével az ügyfelek maguk választják ki a nekik szükséges ruhákat. A hónapok óta megmaradt adományokból ruhabörzét tartunk.